PODRÓŻ Z DZIECKIEM


6 ważnych rad, gdy leci z Tobą małolat!

Podróżowanie z małym dzieckiem to często nie lada wyzwanie dla ich opiekunów. Warto zawczasu wszystko dokładnie zaplanować, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, oszczędzić niepotrzebnych emocji i stresu sobie i dziecku, a nawet współpasażerom.

Planując lot samolotem zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby ten czas - nierzadko kilka godzin
w ograniczonej przestrzeni - upłynął w miłej atmosferze i żeby ta podróż nie kojarzyła nam się z podniebnym koszmarem.

O czym zatem warto pamiętać przed odlotem? Co powinniśmy zapakować do bagażu podręcznego zanim wyruszymy z małym dzieckiem na lotnisko?

Podpowiadamy 6 ważnych rad, dzięki którym możesz uniknąć „katastrofy” na pokładzie, gdy lecisz razem z dzieckiem.

1. Zarezerwuj bezpośredni lot, tym sposobem unikniesz zbędnego przemieszczania się  z dzieckiem pomiędzy terminalami na lotniskach, ewentualnego spóźnienia się na kolejny rejs i skutecznie skrócisz czas podróży. Co w przypadku małych, wrażliwych pasażerów jest istotnym czynnikiem.

2. Zadbaj o miejsce przy oknie dla dziecka, dzięki temu będzie miało dodatkowe atrakcje w postaci zmieniających się widoków i być może nawet nie zauważycie jak szybko minie wam podróż. Gdy leci dwoje dorosłych z dwójką dzieci, rozsiądźcie się tak, aby każde dziecko siedziało przy swoim oknie, unikniecie niepotrzebnych przepychanek i przesiadek z miejsca na miejsce.

3. Nie zapomnij spakować do bagażu podręcznego dodatkowych pieluszek i ubranek na zmianę. Lecąc z dzieckiem zawsze trzeba być przygotowanym na ewentualną zmianę garderoby. Warto też pamiętać o specjalnych szczelnych woreczkach na zużyte pieluszki, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów.

4. W czasie startu i lądowania zmiana ciśnienia w kabinie może spowodować nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu, z którym dziecko nie zawsze umie sobie poradzić. Warto zaopatrzyć się w specjalne zatyczki do uszu dla małych dzieci, lub cukierki do ssania albo gumę do żucia dla starszych pociech.

5. Co prawda widoki za oknem są z pewnością niepowtarzalną atrakcją podniebnej podróży, jednak i one kiedyś mogą znużyć małych podróżników. Warto więc mieć przy sobie podręczny zestaw ratunkowy: ulubiona lub nowa książeczka, zabawka, albo gra. Kolorowanka i kredki nie zajmują wiele miejsca, a często mogą uratować nas w chwili, gdy inne atrakcje zawiodą.

6. Choć na pokładzie samolotu serwowany jest poczęstunek, jednak często bywa, że jest on dodatkowo płatny i niekoniecznie spełnia oczekiwania nasze i naszego dziecka. Dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w to, co lubi nasz maluch i nie serwować sobie niepotrzebnego stresu, w postaci krzyku/płaczu niezadowolonej i głodnej pociechy. W napoje należy zaopatrzyć się po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Chyba nie musimy przypominać, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w dobry humor! 
Miłej podróży!

PS
Więcej porad znajdziecie na portalu małego podróżnika oraz tutaj.

3 komentarze:

  1. Z własnego doświadczenia dodam, że najlepszym sposobem na zapobieganie zatkania uszu jest podanie dziecku podczas startu i lądowania picia :) Pamiętajcie, żeby nie zabierać na pokład samolotu zabawek hałaśliwych, piszczałek itp. Szanujmy innych pasażerów ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze jest mieć różne atrakcje dla dzieci - nowe zabawki, kolorowanki etc.
    Zapraszam również do moich porad tutaj:
    http://multicultikids.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Archiwum Postów